PL | EN

logo

Polfarmex S.A. wśród najcenniejszych firm rodzinnych

Dodano: 2022-12-05

Magazyn Forbes umieścił Polfarmex S.A. na szóstym miejscu w rankingu najcenniejszych firm rodzinnych województwa łódzkiego. Specjalne wyróżnienie dla firmy zostało przyznane podczas uroczystej gali w Pabianicach.

>

Ranking tworzą firmy, w których przynajmniej dwóch udziałowców łączą więzy rodzinne, w ich posiadaniu znajduje się minimum 50 proc. plus 1 udział oraz istnieją nieprzerwanie od 8 lat i cieszą się nieposzlakowaną opinią. Dodatkowo każda firma poddana ocenie musiała w 2020 roku wykazać się przychodem nie mniejszym niż 10 mln zł netto i regularnie w ostatnich latach osiągać dodatnie wyniki finansowe.

Tym samym Polfarmex S.A. z wynikiem 91 760 728 mln zł netto uplasował się na szóstym miejscu w rankingu. 

– Obecność w rankingu Forbesa to duże wyróżnienie, ale także nobilitacja do dalszej pracy i osiągania coraz lepszych wyników. Jest to sukces wszystkich pracowników którzy swoim codziennym profesjonalizmem i zaangażowaniem przyczyniają się do ciągłego rozwoju Grupy Polfarmex. Jednocześnie jest to potwierdzenie, że nasza firma się rozwija oraz jest ważnym i perspektywicznym pracodawcą zarówno w Kutnie, miejscu gdzie prowadzimy naszą działalność produkcyjną jak i szerzej, w województwie łódzkim – mówi Marek Wośko, Prezes Zarządu Polfarmex S.A.

Gala podsumowująca wyniki rankingu miała miejsce 18 października w Pabianicach.

Polfarmex S.A  to polska firma farmaceutyczna ze stuprocentowym kapitałem krajowym. Specjalizuje się w produkcji leków generycznych na receptę (Rx) z zakresu pulmonologii, kardiologii, gastrologii, neurologii, dermatologii, diabetologii oraz ginekologii. Celem firmy jest dostarczanie pacjentom leków o wysokiej jakości i skuteczności terapeutycznej w walce z szerokim spektrum schorzeń, związanych z rozwojem cywilizacyjnym (lifestyle diseases) oraz sytuacją demograficzną.  Działania badawczo-rozwojowe firmy obejmują prace nad lekami generycznymi z wartością dodaną (modyfikowane oraz szybkie uwalnianie substancji czynnej), lekami wziewnymi (proszkowe inhalatory wielodawkowe) oraz lekami biologicznymi (technologia otrzymywania biopodobnego analogu insuliny ludzkiej).